17 квітня 2013 року

Нагородження фіналістів конкурсу "Зерна доброти"

17 квітня 2013 року актова зала Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка приймала юних поетів Київщини. На літературно-мистецьке свято за підсумками обласного поетичного конкурсу "Зерна доброти" із Славутича прибули два фіналісти....

28 березня 2013 року

Майстер-клас «Зв’язок різних видів мистецтв під час вивчення української літератури в старших класах»

28 березня 2013 року в приміщені ліцею відбувся майстер-клас вчителя української мови й літератури ліцею О.В. Кушнеренко, учасника Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2012». Учитель поділилася з присутніми думками та спостереженнями з проблеми використання різних мистецтв у процесі вивчення української літератури. 

Лейтмотивом виступу вчителя була думка про важливість комплексного підходу до використання культуротворчого впливу різних видів образотворчості у процесі вивчення літератури.

 


2013 - рік дільничного інспектора міліції

Відповідно до листа Міністерства  освіти і науки, молоді та спорту України від 12.12.12 № 1/9-897 «На виконання доручення Прем’єр-міністра України М. Азарова від 22 жовтня 2012 р. № 41644/1/1-12» 2013 рік визначено Роком дільничного інспектора міліції. Пропонуємо запланувати у квітні 2013 року написання диктантів і переказів про роботу дільничних інспекторів міліції, а також проведення уроку на цю тематику в загальноосвітніх навчальних закладах області. 
Download
Орієнтовний диктант (9 клас) та переказ (11 клас) про роботу дільничних інспекторів міліції
duktant ta perekaz.doc
Microsoft Word Document 35.5 KB

Всеукраїнський фестиваль "Сонячні пелюстки"

З 27 по 30 квітня 2013 року у місті Харкові відбудеться І Всеукраїнський українознавчий фестиваль "Сонячні пелюстки".
Організаторами Фестивалю є Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Департамент науки і освіти Харківської облдержадміністрації, Творче об’єднання «Соняшник», кафедра українознавства Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» та Комунальний заклад «Обласна спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Обдарованість» Харківської обласної ради».

22 березня 2013 року

Вечір російського романсу

Незабутнє літературно-музичне свято відбулося 22 березня 2013 року в загальноосвітній школі № 3. Вчителі-словесники С.Л. Турчина та В.П. Симонова разом із своїми учнями організували вечір російського романсу "Звучит романса звук прелестный".

Фоторепортаж з місця подій дивитися тут


28 лютого 2013 року

Загальноміський лінгвістичний конкурс "Мови, які вибираю для майбутнього"

«Мови, які вибираю для майбутнього» - з такою назвою відбувся 28 лютого 2013 року загальноміський лінгвістичний конкурс, на якому учні продемонстрували високий рівень володіння українською, російською та англійською мовами. Конкурс був запланований в рамках підготовки до 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка і пройшов під гаслом «І чужому навчайтесь, й свого не цурайтесь».

20-21 лютого 2013 року

Мовознавчі ігри "Соняшник" і "Пазл"

20 лютого, напередодні Міжнародного дня рідної мови, відбулася четверта Всеукраїнська українознавча гра "Соняшник", в якій брали участь 127 учнів ліцею. Славутицький ліцей - постійний учасник даного конкурсу. Щоб зацікавити інші навчальні заклади, організаційний комітет конкурсу адресував іншим школам презентаційні пакети із завданнями. Таким шляхом, наприклад, до конкурсу долучилися 14 учнів загальноосвітньої школи № 1. Гра проводиться з метою формування у школярів сталої зацікавленості українською мовою, літературою та українознавством; підвищення кваліфікації вчителів української мови, літератури та українознавства; активізації позакласної та позашкільної роботи; надання учням можливості змагатися в міжрегіональному масштабі, не виїжджаючи зі свого району.
21 лютого відбулася третя Всеукраїнська гра з англійської мови "Puzzle", мета якої - "формування у школярів сталої зацікавленості англійською мовою, літературою та історією; підвищення кваліфікації вчителів англійської мови, літератури та історії; активізація позакласної та позашкільної роботи із зазначених вище дисциплін". Учасниками гри були 63 учні ліцею. Кожен учасник отримав яскравий буклет із 30-ма завданнями, розбитими на три рівні складності. На кожне завдання пропонувалось п`ять варіантів відповідей, серед яких лише одна правильна.

18 грудня 2012 року

Міський семінар-практикум для вчителів-словесників

18 рудня 2012 року школа № 4 приймала учасників міського семінару для вчителів-словесників «Інформаційно-комунікаційна компетентність вчителя-словесника  як спосіб підвищення професійної майстерності педагога».
Модною сьогодні є тенденція на перетворення традиційного уроку мови чи літератури на так званий мультимедійний урок. Береться вже за правило будь-який відкритий урок супроводжувати мультимедійною презентацією. Інше питання, чи доречна вона в режисурі уроку? Чи не є вона зайвою в уроці? Які почуття вона викликає? Чи відповідає вона здоров'язберігаючій функції уроку, чи не стомлює зір та не створює психологічну перевтому?
Download
Повна версія статті, частина перша
Про семінар для вчителів-словесників про
Microsoft Word Document 33.0 KB
Download
Рекомендації семінару
стаття про семінар.docx
Microsoft Word Document 13.2 KB

12 грудня 2012 року

Всеукраїнський конкурс з англійської мови "Гринвіч" - 2012 в школах Славутича

12 грудня 2012 року в чотирьох загальноосвітніх навчальних закладах відбувся Всеукраїнський конкурс з англійської мови "Гринвіч". Конкурс охопив дітей 2-11 класів і тривав одну годину. За цей час учні розв'язували 20 завдань різної складності із чотирма варіантами відповідей. Кількість учасників по навчальним закладам: школа № 1 - 17 учнів, школа № 2 - 12 учнів, школа № 3 - 50 учнів, школа № 4 - 66 учнів. З результатами конкурсу учні можуть ознайомитись через 4 тижні на сайті конкурсу http://uclever.com/menugreenwich.html.
Дякуємо вчителям, які організували та провели цей непростий конкурс у своїх закладах: Мозирко Надії Василівні, Мирошниченко Вікторії Василівні, Мандровній Ніні Миколаївні, Каранді Олені Миколаївні, Бабич Ірині Володимирівні, Турчину Вадиму Володимировичу, Кукушкіній Наталії Петрівні, Мороз Наталії Михайлівні, Зінченко Валентині Григорівні. 

15 листопада 2012 року

Міжнародний конкурс-гра "Русский медвежонок - языкознание для всех" відбувся

Другий рік навчальні заклади нашого міста замовляють конкурсні матеріали для проведення мовного конкурсу з дистанційною формою оцінювання результатів. Конкурс охоплює учнів 3-11 класів і продовжується 1 годину 15 хвилин. За цей час учні повинні виконати 30 завдань різної складності.
Кількість учасників по навчальним закладам: школа № 1 – 14 учнів, школа № 3 – 20 учнів, школа № 4 – 8 учнів та в ліцеї – 18 учнів.

Дякуємо вчителям, які організували та провели цей дивовижний конкурс у своїх закладах: Яшуніній Людмилі Володимирівні, Артюх Світлані Валеріївні, Турчиній Світлані Леонідівні, Симоновій Валентині Павлівні, Левицькій Людмилі Віталіївні, Зінченко Валентині Григорівні, Нечай Тетяні Олександрівні, Леоновій Людмилі Миколаївні.
Фотографії з місць проведення конкурсу

Розпочинаються Міжнародні конкурси 2012 року

9 листопада 2012 року о 15.30 в актовій залі школи мистецтв відбудеться загальноміське свято до Дня української писемності та мови. Також буде оголошено про початок ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та початок ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка. Переможці та призери ХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка, а також вчителі, які підготували їх, отримають нагороди.

Запрошуємо учнів та вчителів, які люблять українське слово, українську літературу, на свято!

 

Календар лінгвістичних дистанційних конкурсів


15 листопада 2012 року

Тринадцята Міжнародна гра-конкурс "Русский медвежонок - языкознание для всех"

Подання заявок - до 10 жовтня 2012 року

Сайт - http://www.uclever.com./menurm.html 


12 грудня 2012 року

Третій Всеукраїнський конкурс з англійської мови "Гринвіч"

Подання заявок - до 25 жовтня 2012 року

Сайт - http://www.uclever.com./menugreenwich.html


1 лютого 2013 року

Всеукраїнський конкурс з українознавства "Патріот"

Подання заявок - до 20 грудня 2012 року

Сайт -  http://www.uclever.com./menupatriot.html


7 лютого 2013 року

Другий Всеукраїнський конкурс з російської мови "Лукоморье"

Подання заявок - до 20 грудня 2012 року

Сайт -  http://www.uclever.com./menulukomorye.html


20 лютого 2013 року

Четверта Всеукраїнська українознавча гра "Соняшник"

Подання заявок -  з 1 листопада 2012 року по 18 січня 2013 року

Сайт -  http://gra-sonyashnyk.com.ua/


21 лютого 2013 року

Друга Всеукраїнська гра з англійської мови "Puzzle"

Подання заявок - з 1 листопада 2012 року по 20 січня 2013 року 

Сайт - http://puzzle-game.com.ua/inner.php