ЄДИНІ ПІДХОДИ ЩОДО ОКРЕМИХ АСПЕКТІВ СКЛАДАННЯ КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНОГО ПЛАНУ ТА ОФОРМЛЕННЯ СТОРІНОК КЛАСНОГО ЖУРНАЛУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Рішення міського методичного об'єдання вчителів української мови й літератури

Протокол № 3 від 27 березня 2014 року

1. Місце колонки «Зошит» на сторінці «Облік навчальних досягнень учнів»

 

Колонка «Зошит» відводиться після останньої в поточному місяці дати уроку (відповідно до календарного планування вчителя). Наприклад, якщо в календарному плані вчителя останній урок у грудні місяці припадає на 28 грудня, то колонка «Зошит» відводиться після колонки «28/12». Оцінка за ведення зошита вважається поточною та враховується до найближчої тематичної. 

 

З метою врахування оцінки за ведення зошита під час виведення останнього тематичної оцінки для грудня місяця можливий і інший варіант розміщення колонки «Зошит»: не після останньої дати грудня, а після дати проведення контрольної роботи і перед колонкою «Тематична» (див. п.2, варіант 2)

 

2. Місце колонки «Тематична», яка містить результати мовних знань та вмінь учнів з останньої теми І або ІІ семестру.

Планування проведення контрольної роботи для підведення підсумків вивчення останньої теми в семестрі відрізняється  у зв’язку з тим, що контрольна робота не може бути запланована на останній урок або останній тиждень грудня або травня. Контрольна робота у грудні та в травні призначається на один з уроків передостаннього тижня семестру.

У такому випадку можливі два варіанти відведення на сторінці класного журналу колонки «Тематична».

 

Варіант 1. Рекомендований в методичному листі Міністерства від 21.08.2010 № 1/9-580.

Відповідно до зразка колонка «Тематична» відводиться після колонки «Зошит» (див. п.1 даного рішення) і перед колонкою «І семестр» («ІІ семестр»). В даному випадку між колонкою з датою контрольного уроку та колонкою «Тематична» записуються дати уроків, поточні оцінки яких враховуються для визначення тематичної оцінки.

 

Варіант 2 (тільки для грудня). Колонка «Тематична» відводиться після дати останньої контрольної роботи. Для даного випадку можливо розташувати колонку «Зошит» безпосередньо перед колонкою «Тематична» з метою врахування оцінки за ведення зошита під час виведення тематичної оцінки навіть тоді, коли між колонкою «Тематична» та колонкою «І семестр» («ІІ семестр») записуються дати уроків, поточні оцінки яких мають враховуватися до наступної мовної теми.

 

3. Планування змісту останніх уроків у семестрі, які проводяться після контрольної роботи

 

Зміст останніх уроків І семестру:

• аналіз контрольної роботи і (або) контрольного диктанту;

• уроки розвитку зв’язного мовлення.

Підсумкові уроки не можуть бути заплановані тому, що їх місце напередодні контрольної роботи з мовної теми

 

Зміст останніх уроків ІІ семестру:

• уроки повторення та узагальнення, яких вимагає програма;

• аналіз контрольної роботи і (або) контрольного диктанту;

• уроки розвитку зв’язного мовлення.

 

Сторінка 1        Сторінка 2