2018-2019 навчальний рік

Семінар-практикум для вчителів іноземних мов

Технологічний інструментарій учителя англійської мови

15 січня 2019 року в Славутицькій загальноосвітній школі № 3 відбувся семінар-практикум для вчителів іноземних мов з теми «Технологічний інструментарій вчителя англійської мови». Команда вчителів іноземної словесності запропонувала колегам власні напрацювання щодо викладання предмета з різними віковими категоріями учнів.

 

Семінар зібрав 12 педагогів з усіх закладів загальної середньої освіти міста і проходив за наступним планом:

 

1. Використання ігор та наочності на уроках англійської мови. 

Н.М. Маркіна, учитель англійської мови ЗОШ № 3

 

2. Скрайбінг на уроках англійської мови як інструмент ефективного навчання.

Н.П. Кукушкіна, учитель англійської мови ЗОШ № 3

 

3. Brainstorming на уроках англійської мови.

В.В. Турчин, учитель англійської мови ЗОШ № 3

 

 

Виступ кожного учителя демонстрував його індивідуальні  педагогічні уподобання, його стиль та педагогічне кредо, його основну науково-методичну проблему, над якою він або працював раніше, або працює дотепер.

 

Наталія Михайлівна Маркіна грала з колегами в мовні ігри із флеш-картами, ділилася власними спостереженнями, які з розповсюджених мовних ігор мають найбільший ефект.

 

Вадим Володимирович Турчин звернув увагу учасників на використання різноманітних кросвордів, зроблених за шаблонами навчальних веб-сайтів, окреслив умови і ситуації, коли робота з ними найбільш дієва. Розв’язання кросвордних завдань можливе за допомогою технології мозкового штурму, яка дає результати не тільки в групі, а й в індивідуальному використанні.

 

Наталія Петрівна Кукушкіна поділилася враженнями від застосування під час пояснення нового матеріалу елементів скрайбінгу. Показала зошити дітей із замальовками граматичних правил. Навчала учасників семінару, як простими рухами маркеру намалювати нескладні зображення. Впродовж промови запропонувала колегам передивитись декілька пізнавальних відеофрагментів.

Семінар закінчився схвалення наступних рекомендацій:

 

враховуючи необхідність розвитку комунікативної компетентності сучасного учня, ефективного використання сучасних педагогічних технологій,

 

рекомендуємо:

 

1. будувати урок із застосування сучасних технологій візуалізації навчального матеріалу, зокрема технології скрайбінгу, який націлений на розвиток образного мислення та уяви і творчого учителя, і його учнів;

 

2. в рамках самоосвіти розпочати опанування будь-якого з методів скрайбінгу: скрайбінгу мальованого, аплікаційного, магнітного, фланелеграфічного, комп’ютерного та відеоскрайбінгу;

 

3. планувати під час підготовки до уроку різні види ігрових ситуацій, зокрема рольові ігри, ігри-інсценування, ігри з малюнками, мовні, фонетичні, граматичні ігри тощо, з метою розвитку пізнавальної компетенції й творчих здібностей учнів;

 

4. планувати в сценаріях уроків інтерактивні методи взаємодії учнів, зокрема дискусійні, серед яких ефективним залишається метод мозкового штурму.

 

Дякуємо творчій групі вчителів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, а саме Н.П. Кукушкіній, Н.М. Маркіній, В.В. Турчину, а також усім учителям, які знайшли можливість були учасниками семінару.

 

О.М. Мандровний, методист міського методичного центру