2015-2016 навчальний рік

Міське методичне об'єднання вчителів зарубіжної літератури, російської мови та літератури


ЗАСІДАННЯ 2

30 березня 2016 року в приміщенні ЗОШ № 3 відбулося засідання міського методичного об'єднання вчителів зарубіжної літератури, російської мови та літератури з теми "Керування процесом літературної творчості учнів 5-11 класів на уроках зарубіжної літератури". Ідеї теоретичного семінару для вчителів-словесників "Організація роботи з розвитку писемного мовлення на уроках літератури" набули практичної аргументації.

Так, керівник методичного об'єдання О.М. Мандровний  представив чотири варіанти продовження японської казки "Іссумбосі, або хлопчик-мізинчик" з опорою на 31 функцію дієвих осіб фольклорної казки, визначених російським вченим-фольклористом Володимиром Проппом (дивіться матеріали семінару у вашому навчальному закладі). Вчитель ЗОШ № 3 В.П. Симонова розповіла про можливі варіанти завдань (фанфіків) для учнів старших класів та прочитала     фанфік-приквел “Примирення” (як післяісторія) за романом Л.Толстого “Анна Кареніна”.

Також на засідання були розглянуті інші питання порядку денного.

1. Про виконання програми із зарубіжної літератури, російської мови та літератури за 2015-2016 навчальний рік

О.М. Мандровний, вчитель російської мови та літератури ЗОШ № 1

 

2. Про підготовку до ДПА із зарубіжної літератури та російської мови (9 клас)

О.М. Мандровний, вчитель російської мови та літератури ЗОШ № 1

 

3. Керування процесом літературної творчості учнів 5-11 класів на уроках зарубіжної літератури

О.М. Мандровний, вчитель російської мови та літератури ЗОШ № 1, В.П. Симонова, вчитель зарубіжної літератури ЗОШ № 3

 

4. Новинки методичної літератури

Г.О. Рак, вчитель зарубіжної літератури ліцею

 

5. Анкетування: оцінка якості літературного канону в програмі із зарубіжної літератури

Члени методичного об'єднання

На засіданні були розглянуті щорічні питання, пов'язані із виконанням навчальних програм за І та ІІ семестри, оформленням сторінок класних журналів. 

Державна підсумкова атестація в 2016 році відбудеться відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30 грудня 2014 року № 1547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 14 лютого  2015 року за № 157/26602, а також наказів МОН України від  16.09. 2015 № 940  «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у  системі     загальної     середньої     освіти     у   2015/2016      навчальному       році», від  08.10.  2015  №  1050  «Про  внесення  змін  до  наказу  Міністерства  освіти  і  науки України від 16 вересня 2015 року № 940», від 08. 02.  2016 р.  № 94 "Про затвердження орієнтовних вимог до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системи загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році"

Керівник міського методичного об'єднання розглянув зміст тестових завдань із зарубіжної літератури для 9 класу, охарактеризував форми проведення ДПА із російської мови для 9 класу, нагадав рішення засідання ММО від 25.03.2015 року з цього питання. 

Останнім питанням березневих засідань ММО вчителів зарубіжної літератури, російської мови та літератури був огляд методичної та фахової літератури. Також проведено анкетування з метою подальшого обговорення впливу змісту літературних текстів на формування світосприйняття та моральності школярів:

1. Запишіть назви творів, викладання яких захоплює Вас і викликає задоволення присутністю їх в програмі.

 

2.  Запишіть назви творів, викладання яких залишає Вас емоційно байдужим. 

 

3. Запишіть назви творів, читання і обговорення яких подобається Вашим дітям (більшості дітей). 

 

4. Запишіть назви творів, вивчення яких залишає дітей байдужими (більшість дітей). 

 

5. Запишіть назви творів, які, на Вашу думку,  виховують людяність в дітях, розуміння ними сенсу життя і Любові.

 

6. Запишіть назви творів, вивчення яких небезпечно для виховання дітей. Якщо таких немає – пишіть «немає».

 

О.М. Мандровний, методист міського методичного центру