2015-2016 навчальний рік

Міське методичне об'єднання вчителів української мови та літератури

Засідання № 2

29 березня 2016 року в приміщенні ЗОШ № 4 відбулося засідання міського методичного обєднання вчителів української мови та літератури. Стосовно проведення ДПА з української мови в 9 класі були схвалені наступні рекомендації щодо алгоритму підготовки до неї:

1. Рекомендуємо писати єдиний диктант як для універсальних класів, так і для класів із поглибленим вивченням української мови.

2. Вчителі навчальних закладів міста самостійно вибирають збірник диктантів для проведення ДПА з української мови, який схвалений МОН України. 

3. Шкільне методичне об'єдання вчителів української мови та літератури вибирає не менше одного диктанта з кожної теми збірника і складає перелік їх для погодження педагогічною радою та затвердження керівником навчального закладу.

4. В день проведення ДПА із переліку вибраних диктантів (див.п.3) текст для написання визначається жеребкуванням.

Державна підсумкова атестація відбудеться відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30 грудня 2014 року № 1547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 14 лютого 2015 року за № 157/26602, а також наказів МОН України від  16.09. 2015 № 940 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у  системі     загальної     середньої     освіти     у   2015/2016      навчальному       році», від 08.10.  2015  №  1050  «Про  внесення  змін  до  наказу  Міністерства  освіти  і науки України від 16 вересня 2015 року № 940», від 08. 02.  2016 р.  № 94 "Про затвердження орієнтовних вимог до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системи загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році"

Також на засіданні були розглянуті інші питання порядку денного.

1. Про підготовку та проведення ДПА з української мови та літератури в 9, 11 класах. Вимоги до перевірки диктантів, переказів, творів.

Т.М. Нестеренко, вчитель української мови та літератури ЗОШ № 4,

О.М. Мандровний, методист міського методичного центру

 

2. Про виконання програм з української мови та літератури у 2015-2016 навчальному році.

О.М. Мандровний, методист міського методичного центру

 

3. Про результати участі в ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, в мовних та літературних конкурсах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Т.М. Нестеренко, вчитель української мови та літератури ЗОШ № 4

 

4. Система роботи з обдарованими дітьми на уроках української мови та літератури

М.В. Деркач, вчитель української мови та літератури ЗОШ № 1

 

5. Розвиток творчих здібностей учнів 5-8 класів шляхом впровадження інноваційних технологій на уроках української літератури.

Л.І. Горбунова, вчитель української мови та літератури ЗОШ № 2

 

6. Розвиток культури мовлення учнів на уроках української мови

Н.М. Костенок, вчитель української мови та літератури ЗОШ № 2

 

5. Про вшанування пам’яті Івана Яковича Франка в 2016 році.

Т.М. Нестеренко, вчитель української мови та літератури ЗОШ № 4

 

6. Новинки методичної літератури.

Н.Л. Атаманенко, вчитель української мови та літератури ЗОШ № 4

Керівник методичного об'єднання Т.М. Нестеренко нагадала вчителям про виконання програм з української мови та літератури за ІІ семестр 2015-2016 навчального року, про види контролю, які мають бути проведені відповідно до методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо вивчення української мови та літератури у 2015-2016 навчальному році. Також нагадала рішення, які були прийняті на березневому засіданні методичного об'єднання у 2013-2014 навчальному році, стосовно оцінювання контрольного переказу, твору та диктанту.  

Досвідом роботи ділилися вчителі, які в поточному навчальному році атестувалися на підтвердження або встановлення кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії": вчитель ЗОШ № 1 М.В. Деркач, вчителі ЗОШ № 2 Л.І. Горбунова та Н.М. Костенок.

В останній частині засідання був обговорений План заходів щодо вшанування пам'яті Івана Франка, умови проведення міського конкурсу відео з читанням напам’ять поезій Івана Франка «Вогонь Франкового слова», Положення про проведення Всеукраїнського конкурсу есе, присвяченого 160-річчю від дня народження І.Я. Франка. 

 

О.М. Мандровний, методист міського методичного центру