Міський конкурс

Конкурс юних словесників "Мовою Шевченка і Шекспіра"

22 квітня 2016 року в Палаці дитячої та юнацької творчості відбувся загальноміський конкурс юних словесників "Мовою Шевченка і Шекспіра". Конкурс пройшов в рамках заходів щодо відзначення Року англійської мови в Україні, про що оголосив Президент України Петро Порошенко в листопаді 2015 року.

 

Конкурс мав презентаційний характер: вчителі англійської мови повинні були продемонструвати високий рівень володіння англійською мовою у своєму навчальному закладі, виявити глибокі професійні знання, творчі здібності та педагогічну майстерність.

 

Йому передувала серйозна підготовча робота вчителів англійської мови та очолюваних ними команд школярів, куди могли ввійти учні 5-11 класів.

 

Команда мала підготувати три "домашні завдання": візитку для першого туру, читання напам'ять літературного твору для другого і розповідь про витвір англійського мистецтва для третього туру.

 

Складність підготовки полягала в тому, що тексти для всіх турів діти мали знати напам'ять, демонструючи тим самим невимушеність у володінні англійською мовою. На жаль, ця умова деякими командами не виконувалась.

 

До складу журі погодилися увійти директор навчального центру "Перспектива» Олексій Михайлов та доктор права Алан Ларсен. Робота журі була дещо складною: адже команди продемонструвати досить високий рівень підготовки, і в таких умовах різниця навіть в один бал буває вирішальною. Так воно і вийшло за підсумками першого туру "Командна візитка": журі одностайно оцінило найвищим балом візитку-інсценізацію майбутніх переможців цього конкурсу, команду загальноосвітньої школи № 3 "Sherlock &CO ".

 

Наведемо повний список команд із їхніми назвами:

 

• команда ЗОШ № 1 «ABC»

• команда ЗОШ № 2 “To be or not to be”

• команда ЗОШ № 3 «Sherlock &CO»

• команда ЗОШ № 4 «Curious teens»

• команда ліцею «Multilinguals».

До кожної команди входило п'ять учнів, обов'язки яких розподілені наступним чином: двоє беруть участь в ІІ турі, ще двоє - у ІІІ-му, п'ятий відповідає за мультимедійний супровід виступів.

 

Вирішальними на шляху до перемоги були виступи у ІІ та ІІІ турах. 

Для  ІІ туру команда готувала двомовне декламування літературного твору (уривку з нього). Міг бути обраний будь – який (віршовий, прозовий, драматичний) твір (уривок з нього) української або англійської (американської) літератури, до якого існує якісний переклад. Під час декламування один учень читає мовою оригіналу, інший – продовжує мовою перекладу. Можливе двомовне читання кожним учнем.

 

Наведемо заявлені літературні твори для читання у ІІ турі:

 

• команда ЗОШ № 1 готувала читання вірша Володимира Сосюри "Так ніхто не кохав";

 

• команда ЗОШ № 2 - читання вірша Генрі Лонгфелло "Стріла і пісня";

 

• команда ЗОШ № 3 - читання вірша Тараса Шевченка "Садок вишневий коло хати...";

 

• команда ЗОШ № 4 - читання поезії Тараса Шевченка "Мені тринадцятий минало";

 

• команда ліцею - читання вірша Редьярда Кіплінга "Якщо".

 

В протоколі журі оцінило найвищими балами читання команди ЗОШ № 3 «Sherlock &CO» та  команди ліцею «Multilinguals».

Для IІІ туру команда мала підготувати розповідь про один витвір англійського мистецтва: наприклад, садово-паркового мистецтва, архітектури, живопису, скульптури, театрального мистецтва, кіномистецтва тощо – і супроводити її презентацією. Промова мала бути двомовною: учні розповідають різними мовами, допускалася двомовна розповідь кожним учнем.

 

Порядок виступу в ІІІ турі, як і в ІІ-му, підпорядковувався підсумкам жеребкування. Першою знайомила глядачів із забутими садами Хелігана команда ліцею. Далі команда ЗОШ № 1 занурила слухачів у світ музики: розповідала про шедевр англійця Елтона Джона - пісню «Can you feel the love tonight», використану у відомому мультфільмі "Король Лев". Далі лунала яскрава розповідь команди ЗОШ № 4 про королівські ботанічні сади Кью. Четвертим виступом була історія про ядовитий сад навколо шотландського замку Алнік, розказана командою ЗОШ № 2.  Завершальним в останньому турі була розповідь команди ЗОШ № 3 про палац і парк Хемптон-Корт. 

 

12 балами були оцінені виступи команди ЗОШ № 3 «Sherlock &CO» та команди ЗОШ № 4 «Curious teens». На фоні команд, які обрали витвори садово-паркового мистецтва Англії, глядачі оцінили оригінальний вибір команди ЗОШ № 1 «ABC», що пропагувала музичне мистецтво Альбіону.

Хід конкурсу скеровували ведучі - Катерина Гончар, випускниця Славутицького ліцею, та Олександр Мандровний, методист міського методичного центру - , які запропонували містеру Ларсену, почесному члену журі, висловити свої враження від конкурсу та виступів команд. Містер Ларсен розповів про себе, подякував учасникам конкурсу за якісну підготовку, вказав на високий рівень володіння англійською мовою і побажав учням успіхів у навчанні.

 

Своїми враженнями поділилася також Алла Володимирівна Ігнатова, заступник начальника управління освіти і науки, яка відзначила кращі виступи команд в двох останніх турах, зауважила, що конкурс пройшов і як справжнє свято для знавців англійської мови, і як серйозний іспит для педагогів навчальних закладів міста.

 

Нарешті відбулося нагородження команд дипломами та цінними подарунками, які надав спонсор конкурсу - Товариство обмеженої відповідальності "Перспектива -Славутич" і особисто Сергій Миколайович Чесноков. І місце в конкурсі посіла команда ЗОШ № 3 «Sherlock &CO», ІІ місце вибороли команда ЗОШ № 4 «Curious teens» та команда ліцею «Multilinguals», дипломи за ІІІ місце отримали команда ЗОШ № 1 «ABC» та команда ЗОШ № 2 “To be or not to be".

 

За своїми вихованцями спостерігали, за них хвилювалися і радили разом з ними керівники команд – учасниць конкурсу. Серед них вчитель англійської мови ЗОШ № 1 Мандровна Ніна Миколаївна, вчитель англійської мови ЗОШ № 2 Міненко Олена Василівна, вчитель англійської мови ЗОШ № 3 Кукушкіна Наталія Петрівна, вчитель англійської мови ЗОШ № 4 Зінченко Валентина Григорівна, вчитель англійської мови ліцею Соловйова Наталія Станіславівна.

 

Загалом, конкурс юних словесників виявився захоплюючим, яскравим та видовищним.

 

О.М. Мандровний, автор ідеї та організатор конкурсу