2014-2015 навчальний рік

День української писемності та мови

7 листопада 2014 року в актовій залі дитячої школи мистецтв відбулося загальноміське свято до Дня української писемності та мови. 
Це свято в нашому місці має унікальний формат: ведучі пригадують українських письменників та поетів-ювілярів, з різножанровими номерами виступають вихованці школи мистецтв та йде нагородження учнів, що стали переможцями та призерами Міжнародних мовних конкурсів, та вчителів, які їх підготували.
Цього року Україна відзначає 200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка150 років з дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського120 років від дня народження Олександра Петровича Довженка90 років від дня народження Павла Архиповича Загребельного
Традиційно 9 листопада в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Чотирнадцять разів збиралися славутчани на Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Загалом, за всі роки в міських етапах змагалося 789 учнів шкіл та ліцею, 136 з них посіли І - ІІІ місця. За правилами, переможцем конкурсу є той, хто набрав найбільшу кількість балів у своїй віковій категорії. Таких учнів наших шкіл та ліцею за всі роки стало 33, серед них один двічі, троє тричі та один чотири рази виборювали І місця.


У фінальній частині свята міський голова Володимир Петрович Удовиченко нагородив переможців та призерів ХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, вчителів початкових класів та української мови й літератури, які їх підготували до конкурсів. Також були відзначені вихованці школи мистецтв, творчі колективи, працівники культури.


Цьогорічний ХV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика стартував у Вінниці. Як пояснити великий успіх конкурсу? Ось як відповідає виконавчий директор Ліги українських меценатів, голова координаційної ради конкурсу Михайло Слабошпицький:

Якби у молоді не було запиту на українську мову, якби це не було такою насущною потребою — знати державну мову в своїй державі, — то жодні меценати й жодне міністерство не заохотили б школярів і студентів до цього. Із перших кроків конкурс має потужну підтримку вчительства. По всій Україні словесники працюють у нашому проекті як волонтери, не вимагаючи винагороди за свою працю. Це одна зі складових успіху нашої справи.


О.М. Мандровний, методист міського методичного центру